R&D

GKE Enerji uzun yıllardır sürdürdüğü anahtar teslim enerji çözümü faaliyetlerine son yıllarda Ar-Ge ağırlıklı projelerle devam etmektedir ve bu adımları daha ileri götürmek amacıyla Muğla’da Ar-Ge merkezini kurmuştur. GKE Enerji Ar-Ge Merkezi, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan denetimlerden ve değerlendirme komisyonlarından başarı ile geçerek 21 Aralık 2018 tarihinde “Ar-Ge Merkezi Belgesi” almaya hak kazanmıştır. Böylece kendi sınıfında bir ilki gerçekleştiren GKE, Muğla’nın da ilk ve tek Ar-Ge Merkezi olmuştur.

GKE’nin enerji alanında ve özellikle yerli enerji kaynaklarına yönelik yaptığı Ar-Ge faaliyetleri, Kömür Üreticileri Derneği (KömürDer) tarafından 18-19 Nisan 2019 tarihlerinde düzenlenen “3.Temiz Kömür Teknolojileri Çalıştayı ve Fuarı”ında “Yılın Ar-Ge Ödülü”ne layık görülmüştür.rd Clean Coal Summit and Fair” organized by Coal Producers Association (KömürDer) which took place on 18th and 19th of April, 2019.

Halihazırda devam etmekte olan 3 adet Ar-Ge projesini özkaynakları ile yürüten GKE, TÜBİTAK/TEYDEB ve diğer destekler için de yeni enerji Ar-GE projeleri için çalışmalara başlamıştır. Bu amaçla bölgenin seçkin üniversiteleriyle işbirliğine de giderek Üniversite-Sanayi birlikteliğini geliştirmektedir.

Doktora, Yüksek Lisans ve Lisans dereceli birçok mühendisi istihdam eden firmamızın Ar-Ge merkezinde 34 personel çalışmaktadır. Eğitime çok önem veren GKE, personelimizin hem Ar-Ge eğitimlerini hem de kendi uzmanlık/teknik eğitimlerini devam ettirmektedir.

TOP
tr_TRTurkish
en_GBEnglish tr_TRTurkish